רגע לפני שמשחק אלוף האלופים חוזר לכדורגל הישראלי, זה הזמן להזכר בגביע אלוף אלופים אחד שהפך לצהוב. בלו, שוויצר, פרץ טבק ועוד בכתבה הנוסטלגית שמחזירה את האוהדים הצהובים אחורה לשנת 1978

משחק אלוף האלופים חוזר לפעילות בליגה הישראלית וכבר מחר (שבת, 20:50) מכבי תל אביב תשוב למפעל ותאבק על התואר הראשון מול עירוני קריית שמונה באיצטדיון בנתניה.

עוד באתר:

בדש לא מסתיר את הרצון להוסיף עוד תואר לארון

בואו להיות חלק מה-11

המפעל, שלא הצליח לשמור על רציפות, חווה הפסקה גדולה כאשר המשחק האחרון ששוחק במסגרתו היה בעונת 1989/90. מכבי זכתה בתואר כארבעה פעמים, כאשר אחת מהם הייתה בעונת 1978/79, אז שיחקה הקבוצה מול בית"ר ירושלים. מכבי שהייתה האלופה של אותם ימים פגשה את המועדון הירושלמי למשחק אלוף האלופים באיצטדיון בלומפילד.

את הרכב מכבי בזמנו עיטרו שמותיהם שלו ויקי פרץ, אלון קפלן, מיקו בלו, משה שוויצר וכמובן בני טבק. מולם עלו הירושלמים שחסרו את אורי מלמיליאן שסבל מפציעה, אך עם יוסי מזרחי שעמד בשערה של הקבוצה.

78

המשחק התחיל ברגל ימין כבר בדקה ה-2. איצטדיון בלומפילד חזה במשה שוויצר מבשל לאלון קפלן את השער הראשון, כאשר קפלן הניף את רגלו ובבעיטה חזקה הכניע את מזרחי. 0:1 למכבי. הצהובים המשיכו ללחוץ את שערם של הירושלמים, ובדקה ה-25, היה זה משה שוויצר שניגש לנקודת ה-11 לבעיטת העונשין. מזרחי זינק ימינה, שוייצר בעט שמאלה והעלה את הצהובים ל-0:2.

המשחק הסתיים בתוצאה 0:2 כאשר בסיום, הקפטן של הצהובים מיקו בלו ניגש להניף את הגביע מידיו של מיכאל אלמוג, יו"ר ההתאחדות לכדורגל דאז.

האם הצהובים יחזירו את גביע אלוף האלופים לארון הגביעים המעוטר של המועדון? התשובה תגיע ביום שבת, 20:50 באיצטדיון בנתניה. 

78