אלירן עטר

עטר הגיע למכבי ת"א ב-2010/11 ועונתו הראשונה של החלוץ הטכני והמוכשר במדים הצהובים-כחולים הייתה מצוינת והשתלבותו המהירה הותירה חותם גדול. 18 שערי ליגה ו-20 בסך הכול לעטר בנוסף לצמד שערים בניצחון מעורר הכבוד 3-4 על פאריס סן ז'רמן הצרפתית שלא הספיק למכבי תל אביב לעבור שלב בליגה האירופית. חובבי המיתוסים והאגדות למיניהם וודאי סימנו את עטר כמי שהסיר את "קללת החלוצים" שריחפה מעל ראשו של המועדון הצהוב בשנים האחרונות.


עונת 2011/12 החלה באותו מקום שהקודמת הסתיימה וכבר במשחקים האירופים הראשונים של מכבי תל אביב עטר מצא את החיבור לרשת. חמישה שערים בשלב המוקדמות של האירופה ליג ואחד בשלב הבתים מול דינמו קייב היו לעטר ואליהם התווספו בהמשך העונה 12 שערים בכל המסגרות המקומיות. הזכור מכולם, שער ניצחון בדרבי מול הפועל תל אביב לו חיכו האוהדים הצהובים כמעט ארבע שנים.


גלריית תמונות


אלירן עטר גדל במחלקת הנוער של בני יהודה ועלה לקבוצה הבוגרת של הזהובים בקיץ של עונת 2008. עטר, ששותף לראשונה במשחק הקבוצה הבוגרת של בני יהודה בהיותו בן 17 בלבד עשה חיל בקבוצה משכונת התקווה ועם שתי עונות טובות סידר לו מעבר למקום לא רחוק, לשכנה הצהובה מקרית שלום. תחילה, בעונת 2008/09 כבש 14 שערים במדים הכתומים והיה למלך השערים של ליגת העל במשותף עם שמעון אבו חצירא ושותפו לחוד מכבי תל אביב, ברק יצחקי. בעונה זו העניק אלירן עטר לחובבי הכדורגל בארץ רגע בלתי נשכח עם שער המספרת המפורסם מול מכבי נתניה שהיה מרהיב ביופיו ואף התמודד בקטגוריית שער השנה באירופה. בעונה שלאחר מכן, כבש עטר 11 שערים בכל המסגרות ועזב את כור מחצבתו כדי להגיע למכבי תל אביב.


בפתיחת עונת 2017/18 חזר עטר למכבי תל אביב לאחר שנרכש על ידי הצהובים ממכבי חיפה. חזרתו של החלוץ עוררה התלהבות רבה בקרב חלקים בקהל והשער הראשון שלו בקדנציה השניה בקבוצה נכבש בניצחון 0:3 על בני יהודה ברבע גמר גביע הטוטו. עטר הופיע עם הקבוצה גם במשחקי הליגה האירופית ובליגה הצליח לכבוש 7 שערים ב-25 בהם שותף (11 בהרכב הפותח)