מועדון הכדורגל הוותיק, המעוטר והגדול בישראל הוקם בשנת 1906 תחת השם "אגודת הראשון לציון – יפו". עם הקמת העיר תל אביב בשנת 1909 המועדון שינה את שמו ל"מכבי תל אביב" ובשנת 1922 הפך למועדון היהודי הראשון שהשתתף במפעלים המקומיים. ראשי התיבות "מכבי" – מי כמוך באלים י', היוו חלק אינטגרלי באופי הקבוצה אשר חרטה על דגלה את המגן דוד שמייצג את העם היהודי. מכבי תל אביב זכתה ביותר תארים מכל מועדון ישראלי אחר, כאשר באמתחתה 24 אליפויות (19 לאחר קום המדינה), 24 גביעים (18 לאחר קום המדינה), 2 גביעי אסיה ועוד חמישה גביעי טוטו.

מכבי תל אביב היא קבוצת הכדורגל הישראלית היחידה שמעולם לא ירדה ליגה ואחת משלוש הקבוצות הישראליות שהגיעו לשלב הבתים במשחקי ליגת האלופות של אופ"א. הערכים והשם של המועדון מוטמעים עמוק בהיסטוריה הישראלית. הקבוצה קרויה על שם המכבים אשר נאבקו במשך יותר מאלפיים שנה כדי לשמר את החופש, הדת והריבונות היהודית שלהם. הרוח של מכבי מבוססת על ערכים של מצוינות, נאמנות ורצון להצליח.

מכבי תל אביב משקיעה רבות בעתיד שלה באמצעות פיתוח וטיפוח כישרונות צעירים. מחלקת הנוער של המועדון מפעילה שני בתי ספר לכדורגל באזור תל אביב, תוך שהם עובדים עם יותר מ-750 ילדים בין הגילאים 5-17. המועדון מפעיל גם 19 קבוצות נערים וילדים הכוללות כ-350 שחקנים בין הגילאים 8-19, אשר מתחרים בליגות מקומיות ולאומיות. מחלקת הנוער שלנו שואפת לאמן ולפתח כישרונות צעירים, לעודד קשר חזק בין כדורגל, חינוך ובריאות, וכן להגביר את הגישה ההוליסטית באמצעות מאמנים, מורים, ילדים והקהילה המקומית. חלק גדול יחסית מבוגרי מכבי תל אביב השתלבו בהצלחה בליגת העל בישראל.