צילום: האתר הרשמי של ויטסה

בקיץ 2013, פיטר בוס, סגר מעגל. מי שהחל את הקריירה המקצועית שלו ככדורגלן בקבוצה ההולנדית, ויטסה ארנהיים, שב לעבוד בה. הפעם על הקווים.

בוס, 52, ידע קריירה מקצועית מעניינת כשחקן. הקשר שאת הקריירה המקצוענית בחל בויטסה, הספיק לשחק בלא מעט מועדונים הולנדים, בניהם אפלדרונס, וולויק, טולון הצרפתית.

פטר בוס

פטר בוס ( Paul Meima| Vitesse)

את שיא הקריירה רשם בוס כקשר פיינורד איתה זכה באליפות (1993) ובשלושה גביעים (1992, 1994, 1995). בהמשך הספיק בוס לשחק גם בליגה היפנית ובהאנזה רוסטוק הגרמנית. ב-1999 החליט לפרוש ממשחק פעיל והחל בקריירת האימון שלו בקיץ לאחר מכן כמאמן בקבוצה  AGOVV מהליגה השלישית. אותה הוביל לליגה המקצוענית ב-2002.

בקיץ 2002 החל ההולנדי לאמן את דה גראפשחאפ, וב-2004 עבר לאמן את הראקליס. בתום העונה הראשונה שלו כמאמן העפיל בוס עם קבוצתו לליגה הראשונה. עונה לאחר מכן כבר עבר לתפקיד מנהל טכני בפיינורד אותה עזב ב-2009 וב-2010 שב לקדנציה השנייה בהראקליס. ביוני 2013 הצטרף ההולנדי לויטסה.

פטר בוס

פטר בוס ( Paul Meima, Vitesse)

בנובמבר 2013, ויטסה, תחת הדרכתו של בוס, הוליכה לראשונה את הטבלה בליגה הראשונה אחרי שנים רבות שהקבוצה מארנהיים שכנה בו. אמנם רגע לפני פגרת החורף ויטסה הודחה מהמקום הראשון על ידי אייאקס, אבל זה לא מנע מהמאמן ההולנדי לזכות לראשונה בקריירה בתואר מאמן החורף בהולנד.

בסיום אותה עונה סיימה ויטסה במקום השישי, כשקבוצתו של בוס הייתה במקום ה-4 בטבלת הכובשות בליגה. את העונה האחרונה סיים בוס עם קבוצתו במקום ה-5 עם מאזן שערים השלישי בטיבו בליגה.