מועדון מכבי תל אביב הגיע לסיכום עקרוני עם הבלם היהודי איגור פיליפנקו ועם קבוצתו מלאגה מספרד על העברתו לשורות המועדון ויחתום על חוזה לשנתיים הקרובות. בימים הקרובים השחקן, אשר סבתו מתגוררת בישראל למעלה מחמישים שנה, והמועדון יפעלו על מנת להשיג את כל האישורים הנדרשים על מנת לרשום אותו כשחקן ישראלי והוא יצטרף לאימוני הקבוצה ברגע שתהליך זה יסתיים.

בוידאו: פיליפנקו כובש במשחק של נבחרת בלארוס נגד צרפת

http://www.malagacf.com

http://www.malagacf.com ()

בלם נבחרת בלארוס (28, 1.96), אשר הגיע אמש (ב') לישראל, גדל במחלקת הנוער של באטה בוריסוב בה גם רשם את הופעת הבכורה בבוגרים. לאחר שתי עונות מוצלחות, הבלם נרכש על ידי קבוצת ספרטק מוסקבה  וחתם על חוזה לשלוש שנים. הקבוצה הרוסית השאילה אותו במהלך תקופה זו לקבוצת תום טומסק הרוסית ולאחר מכן לקבוצת סיביר עמה העפיל לשלב הבתים של הליגה האירופית. ב-2011 הושאל פליפנקו בחזרה לבאטה בוריסוב עימה זכה באותה עונה באליפות.

לאחר תקופת ההשאלה, באטה בוריסוב רכשה אותו חזרה ובשלוש העונות שלאחר מכן הוסיף פיליפנקו לארון הזכיות עוד שלוש אליפויות עם הקבוצה הבלארוסית. בעונתו האחרונה בבוריסוב, זכה הבלם בתואר הבלם הטוב ביותר בליגה, וחלק מחוליית ההגנה המצטיינת של העונה. בשנת 2015, רכשה אותו מלאגה הספרדית.

בנבחרת הבלארוסית רשם פיליפנקו הופעת בכורה בשנת 2007 במוקדמות יורו 2008 כשהוא בן 19 בלבד. עד היום רשם הבלארוסי 43 הופעות במדים הלאומיים וכבש שער אחד בהפסד של נבחרתו לצרפת.