הגיאורגי בן ה-43 מגיע למכבי תל אביב וזה בדיוק הזמן לסקירה מהירה של הקריירה של מי שנחשב עד היום לאחד השחקנים בהיסטוריה של הכדורגל הגיאורגי, ולא בכדי. קריירת המשחק של ארבלדזה החלה בדינמו טיביליסי, שם פיתח את קריירת המשחק שלו בארבע עונות מוצלחות כחלוץ מרכזי בהן רשם 69 הופעות ו-52 שערים שהסתכמו בארבעה זכיות כפולות באליפות ובגביע המקומי.

גם לאחר התקופה בטיביליסי, קריירת המשחק של הגיאורגי הייתה מרובת תארים וקבוצות פאר, כאשר עבר בין היתר בטרבוזנספור, אייאקס וריינג'רס איתם זכה בתארים רבים, וכן גם באלקמאר ובלאבנטה הספרדית, שם סיים את קריירת המשחק שכללה אליפויות וגביעים כשחקן אייאקס וריינג'רס.DSC_7654SUTE

במבט כולל על הקריירה שלו, שוטה ארבלדזה הוא החלוץ הטוב בהיסטוריה של גיאורגיה עם 291 שערים ב-410 משחקים. מיד לאחר פרישתו ממשחק פעיל, חזר ארבלדזה להולנד, שם החל בקריירת בצעדים ראשונים בקריירת האימון שלו כאשר מונה כעוזר מאמן של לואי ואן חאל, מאמנה של אלקמאר דאז. גם לאחר לכתו של המנג'ר ההולנדי, ארבלדזה המשיך לכהן במשרת עוזר המאמן כשהוא משתף פעולה עם רונלד קומן ודיק אדבוקט.

את שרביט המאמן הראשי קיבל הגיאורגי לידיו בעונת 2010/11, כאשר חזר לטורקיה כמאמנה הראשי של קייסריספור אותה אימן עונה אחת לפני שעבר למועדון טורקי נוסף, קאסימפשה, עד שעבר בעונת 2015/16 ליעד אותו הכיר מתקופתו כשחקן, טראבזונספור הטורקית. הקדנציה במועדון הסתיימה באמצע אותה עונה כאשר התפטר מתפקידו. כעת, יפתח ארבלדזה את עונת 2016/17 בצהוב, כאשר המשימה הראשונה שלו מחכה ממש מעבר לפינה, עם פתיחת הסיבוב הראשון בליגה האירופית.