יממה בלבד נותרה עד לשריקת הפתיחה של שלב הבתים של הליגה האירופית. מכבי תל אביב תארח מחר (ה', 20:00) את זניט סט. פטרסבורג למשחק הראשון בבית ד'. הקבוצה קיימה מוקדם יותר הערב את האימון המסכם, ולמסיבת העיתונאים הרשמית הגיעו מאמנה של מכבי, שוטא ארבלדזה, וקפטן הקבוצה גל אלברמן.

ארבלדזה נשאל ראשית על הדרך לשלב הבתים ואמר: "עברנו דרך ארוכה עם שמונה משחקים בדרך לשלב הבתים. אני מאמין שאנחנו ראויים להיות פה. אנחנו יודעים מי הפייבוריטית בבית, זו זניט. היא קבוצת ליגת האלופות לכל דבר. אנחנו שמחים שאנחנו בבית ד' ואנחנו רוצים להיות במפעלים האירופים. זה משחק טוב לבחון את היכולת שלנו. אנחנו בכושר טוב, ואני מצפה למשחק.אני שמח לפגוש את זניט".

על ההעפלה של הצהובים בקמפיין הקודם באירופה ליג והאפשרות לשחזר זאת

"בכל תחרות שאנחנו משתתפים אנחנו רוצים להגיע הכי רחוק. תמיד אמרתי לפני כל יריבה, שאנחנו רוצים להראות מה אנחנו מסוגלים. זה טוב להיות במעמד הזה. אנחנו יודעים את הרמה של זניט, רמה של ליגת אלופות ואנחנו היינו שם שנה שעברה. אנחנו רוצים להוכיח את היכולת שלנו, המטרה שלנו היא לעבור לשלב ה-32 בליגה האירופית".

לגבי השאלה האם תוצאת תיקו תהיה תוצאה טובה

"אני לא אומר לשחקנים אם צריך להשיג נקודה או שלוש. אנחנו מרוכזים בלהיות אחת הקבוצות שמעפילות מהבית, והיריבה שלנו קשה. זה משחק ראשון ומשם נהיה חכמים יותר. אנחנו ברצף טוב, משחקים בבית. אנחנו רוצים להראות לאוהדים שמכבי מגיעה לשחק את המשחק שלה".

על עומס המשחקים

"אני שמח שיהיה איצטדיון מלא מחר וזה טוב לשחקנים. אנחנו מסתכלים משחק משחק ורוצים לשים את ההרכב הכי טוב למשחק. יש פציעות, וזה מקשה עלינו אך אני מודה לאל שרובם החלימו. קודם נעבור את זניט ואז נסתכל על משחקים אחרים".

על הדרך בה תשחק מכבי

"ב-15 המשחקים האחרונים שלנו בקושי עשינו שינויים. המשחק הכי טוב שלנו זה להחזיק בכדור וזה לא יהיה קל, אך אנחנו לא נשנה את שיטת המשחק. נראה כמה זניט יתנו לנו לשלוט בכדור. זה מה שעשינו בכל משחק עד כה וזו השיטה הכי טובה למכבי".

גל אלברמן שהגיע למסיבת העיתונאים דיבר והתייחס תחילה לקמפיין ליגת האלופות בו לא הצליחו הצהובים לצבור נקודות: "אנחנו לא מתעסקים בקמפיין הקודם. צריך לזכור שזו הייתה פעם ראשונה עבור הרבה שחקנים. זה מפעל חזק יותר מהליגה האירופית. יש לנו ניסיון במעמדים האלו. למרות התוצאות לא מחמיאות, ליגת האלופות הוסיפה לנו כשחקנים, קבוצה ומועדון".AQ7A9401

על הבדלי הרמות בין הליגה לאירופה

"זו לו הליגה המקומית שיש לנו יתרונות גדולים על היריבות. קשה להציב מטרות גבוהות מדי. היריבות טובות ומנוסות, ואנחנו צריכים לאגור נקודות. קשה לחזות מראש כמה נקודות נאגור בגלל חוזקת היריבות. אנחנו רוצים להוציא את המקסימום ומתייחסים לכל משחק בפני עצמו. לתת את הכי טוב בכל משחק זה מה שמנחה אותנו, כי פחות מזה לא יספיק".

על העובדה שלא פתח נגד בית"ר

"אני לא מתכוון להתעסק בזה יותר מדי. אנחנו לקראת תקופה עמוסה ויש מאמן כדי לקחת החלטות. כולנו צריכים לדעת לקבל אותן. במכבי התחרות גדולה ושחקנים שרוצים לשחק כל הזמן, מכבי זה לא המקום בשבילם. דקה או 120 דקות, צריך לקבל בהבנה וזה יעשה אותנו קבוצה חזקה יותר".

על שריקות בוז שנשמעו לעבר שחקנים במשחק הקודם

בכדורגל לפעמים יש דברים ותקופות פחות טובות. השחקנים צריכים להיות מאחורינו לאורך כל הדרך. היו עונות שחוויתי את זה, תמיד עמדנו השחקנים כגוף אחד. אנחנו מאחורי השחקנים שחווים רגעים לא נעימים ולא ניתן לקבוצה כזו או אחרת של קהל לא לתמוך בשחקנים שלנו