קרן מכבי תל אביב פועלת במספר תוכניות בקהילה של העיר תל אביב ובישראל בכלל. הפעילויות משלבות תוכניות של נוער וחינוך, רב תרבותיות ופעילות חברתית שהם הגרעין של הקרן.

הייחוד של המועדון בכלל ושל קרן מכבי תל אביב בפרט, הוא החיבור העמוק לקהילה. מכבי הינו המועדון הותיק והמצליח ביותר בארץ, שנודע בפעילות שלו על כר הדשא, אך מגם מחוצה לו. עם צוות רחב של עובדים, הקרן משפיעה על חיי היום יום של אלו שזקוקים לעזרה וסיוע, זאת כדי לסייע לאוכלוסיה בה אנו חיים.

הקרן עובדת עם מספר ארגונים דוגמת הספיישל אולמיפקיס, חינוך לפסגות, כנפיים של קרמבו, בית החולים שניידר, תגלית, נפש בנפש עוד ארגונים ששמים את הפוקוס על אלו המאותגרים פיזית ושכלית, נוער בסיכון, אוכלוסיה מבוגרת, מהגרים וחיילים בודדים תוך שהיא יוצרת חלון הזדמנויות שווה בשביל ילדים. עזרה ע"ב יומי מוצעת לנזקקים על ידי העמותה

מטרתו של 'חינוך לפסגות' היא חיזוק החברה הישראלית על ידי צמצום הפערים ויצירת שיוויון הזדמנויות לילדים בעלי פוטנציאל למצוינות, החיים בפריפריה חברתית והגיאוגרפית של המדינה.

 

מטרות הקרן בפעילות עם חינוך לפסגות:

  • תוכנית העשרה באמצעות כדורגל בכל רחבי הארץ.
  • קיום וקביעת טורנירים ואימוני כדורגל סדירים.
  • אירוח ילדים במשחקי הקבוצה והפגשתם עם השחקנים.

המרכז לחיילים בודדים על שם מייקל לוין הוקם ע"י קבוצה של חיילים בודדים שהתוודעו לאתגרים והקשיים שניצבים בפני חיילים בודדים המשרתים בצה"ל.

 

 

מטרות הקרן בפעילות עם המרכז לחיילים בודדים:

  • תמיכה בחיילים הבודדים בזמן שירותם הצבאי באמצעות אוהדי מכבי והספונסרים
  • ליווי החיילים במהלך שירותם באמצעות תוכניות חניכה, לימודים וסיוע בתעסוקה

 

עמותת אתגרים פועלת למעלה מ-20 שנה לקידום, שיקום, שילוב בחברה והעצמה של אנשים עם מוגבלות דרך ספורט ופעילות אתגרית בטבע. אתגרים מפעילה חוגי ילדים ונוער בתכניות שיקומיות-חינוכיות בבתי ספר וגני החינוך המיוחד, ומקיימת מגוון חוגים לבוגרים. 

מטרות הקרן בפעילות עם עמותת אתגרים:

  • קידום המודעות הציבורית לפעילות ספורט אתגרי עבור אנשים עם מוגבלויות באמצעות גיוס כללי של כל משפחת מכבי ת"א.
  • שחקני המועדון ונציגיו יבקרו בפעילויות הענפות של העמותה
  • קיום טקס בהשתתפות נציג 'עמותת אתגרים' לפני משחקי הבית של הקבוצה

רב תרבותיות
קרן מועדון הכדורגל מכבי ת"א עובדת יד ביד עם בתי ספר וארגונים כדי לשלב בין יהודים, מוסלמים, נוצרים ובעלי אמונות נוספות בעזרת כוחו של הכדורגל. תוכניות המשלבות מגזרים ותרבויות שונות בתוך מדינת ישראל מסייעות במתן שיווין הזדמנויות לכל.

אנו מעודדים כל אוהד של מכבי להתנדב ולחלקת חלק בפעילויות של הקרן, ולהפוך לחלק מהתנועה המכביסטית כשגריר בצהוב-כחול.

לפרטים נוספים בנוגע לפעילויות 'קרן מכבי תל אביב' נשמח שתיצרו עימנו קשר:

יובל שחם, מנהל קרן מועדון הכדורגל מכבי תל אביב – Yshaham@mtafc.com 

יונית נקרי, מנהלת קשרי חוץ – Ynakari@mtafc.com