קרן מכבי תל אביב תפעיל תוכניות רבות בקרב הקהילה בתל אביב, בישראל ובעולם בכלל. ארבע תוכניות ליבה, שישלימו את מעגל הפעילות סביב נוער וחינוך, רב-תרבותיות, פעילות קהילתית. תוכניות אלו יהיו עמודי הטווח של הארגון, שישתפו פעולה עם שגרירים שונים של הקרן בכל שדה פעילות.

תכנית הליבה הראשונה היא 'שבוע האדיבות והרצון הטוב' שייערך בין ראש השנה ליום כיפור. במסגרת תכנית זו, הקרן תשפיע בכל רחבי המדינה על ידי הובלת תוכניות אחריות חברתית שיהפכו את ישראל למקום טוב יותר בשביל כולנו. ביקור בבתי חולים, דאגה לניצולי שואה ולסעוד בתים של קשישים הם רק חלק מהמקומות בהן תבקר המשפחה בצהוב כחול או במילים של רוברט איגרסול: "אנחנו נתרומם על ידי הרמת האחר".

תכניות לאחר שעות הלימודים המבוססות על המסורת והערכים של מכבי תל אביב יחד עם עקרונות הספורט היא תכנית הליבה השנייה שתחנך את הנוער שלנו בזמן שאלו יעזרו להנעים זמנם של ילדים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך. ע"ש שימוש בכוח של המועדון, תוכניות לאחר שעות הלימודים יספקו מקום בטוח בשביל הילדים בו יוכלו להביע את עצמם, תוך כדי שהם לומדים כישורים הכרחיים לחיים כמו עבודת צוות, משמעת, עבודה קשה והקרבה. "כל ילד רחוק רק מבוגר אחד ואכפתי מלהיות סיפור הצלחה", ג'ון שיפ.

מועדון הכדורגל מכבי תל אביב הוא הדרך הנכונה ביותר דרכה נוכל לשבור מחסומים ולערב ילדים מכל המינים והדתות, על ידי הצגת תכנית הליבה השלישית, שתכלול מחנה קיץ רב-תרבותי שייערך במתחם האימונים בקרית שלום. יהודים ומוסלמים, חילונים ודתיים, מחנה הקיץ של מכבי תל אביב יהווה כור היתוך לכל חלקי החברה בישראל. מחנה הקיץ יhתן דוגמא חיה לדו-קיום, כשהכדורגל ישמש כעוגן הראשי סביבו יהיו תוכניות ופעילויות נוספות שיאחדו את הילדים תחת אותו סמל שילמד את הדור הבא את הערכים המרכזיים. אנחנו חזקים רק כשאנחנו מאוחדים, וחלשים כשאנחנו בודדים" ג'יי קיי רולניג.

לסיום, יוניסף ומכבי תל אביב הם שותפים שעוזרים לאלו שהמזל לא שפר עליהם מסביב לגלובוס. דרך תרומת סיוע רפואי, תזונה, חיסונים, פיקוח על התפתחות הילד וכמובן החינוך, יוניסף מספקת למכבי את הזכות שבסיוע לאחרים בכל רחבי העולם. "הדרך עולם יותר טוב עוברת דרך הידיים שלך", נלסון מנדלה.

לפרטים נוספים בנוגע לפעילויות 'קרן מכבי תל אביב' נשמח שתיצרו עימנו קשר:

ג'וש הליקמן, מנהל קרן מועדון הכדורגל מכבי תל אביב – jhalickman@mtafc.com

יונית נקרי, מנהלת קשרי חוץ – ynakari@mtafc.com