המנחוס באשדוד וקללת הגביע עומדים השבוע על "ראש שמחתנו". בלי עין הרע.

הגרלת לוח המשחקים סידרה לצהובים הזדמנות להתגבר על שני מוקשים בתוך שלושה ימים: ניצחון במגרש הי"א באשדוד והעפלה לרבע גמר גביע המדינה. הניצחון האחרון באשדוד היה לפני ארבע וחצי שנים, בגביע המצב אפילו חמור יותר. גם ההצלחה היחסית בליגה ובאירופה בשנים האחרונות לא הצליחה לחדור את שכבת הבטון שמקיפה את האצטדיון באשדוד וכנראה גם את משרדי ההתאחדות, שם נערכת הגרלת הגביע. לקראת צמד המשחקים החלטנו לבדוק עד כמה אנחנו צריכים לחשוש ממה שמצפה לנו בימים הקרובים.

מנחוס – מזל רע. ביש מזל, חוסר מזל.

לא ברור איך המגרש העירוני באשדוד הפך לאימת האוהדים הצהובים בשנים האחרונות. למעשה, עד לפני שלוש שנים הצהובים הפסידו באשדוד ארבע פעמים בלבד, רק פעמיים יותר מהמאזן בשלוש העונות האחרונות. שני שערי זכות והדחה מוקדמת מהגביע בחמשת הביקורים האחרונים בי"א והמגרש החביב שסיפק לא מעט נקודות הפך לחלום בלהות. מה שמאיים יותר מכל היא העובדה שבבית הצהובים מנצחים באופן קבוע ואפילו בצורה מרשימה ובכך מטיל את כובד האחריות בעיקר על המגרש של היריבה.

קללה – חיזוי עתיד רע, באמירת דברים מתוך כוונה או אמונה שיתגשמו.

לא ברור מה קרה עם הנפת הגביע האחרון של המועדון לפני עשר שנים, אבל מאז הקבוצה לא עברה פעם אחת את שמינית גמר המפעל. במשך שנים חיפשנו במה להיתלות, פעם אחת זה באשמת הגרלה, פעם אחרת זאת היריבה ופעם נוספת זה סתם כי הקבוצה לא מספיק טובה. איך שלא נהפוך את זה, מול יריבות טובות יותר או פחות ואפילו מהליגה השנייה, משהו מעונת 04/05 מסרב לעזוב אותנו. הרציונאל אומר שמדובר בצירוף מקרים הזוי, אבל אנחנו לא מאמינים במיסטיקה, רק בכדור ברשת. גם אם פיזרנו על הרשת קצת מלח לפני המשחק ונקשנו שלוש פעמים על המשקוף.

בלי עין הרע

אז איך שוברים את הקללה ומתירים את המנחוס? כנראה ששום תשובה הגיונית לא תספק את הפיתרון, אבל ההיסטוריה מלמדת שכאשר זה קורה זה קורה בגדול. תשע שנים בלי ניצחון בקרית אליעזר מול מכבי חיפה הסתיימו בעונה שעברה עם 0-3 מרשים. הפועל עכו שניצחה אותנו לא פעם בגבעת נפוליאון וזכורה בעיקר בגלל הרביעייה הכואבת בגביע, סוחבת כבר שבעה הפסדים רצופים ושער זכות בודד. גם המגרש המרגיז ברמת השרון הפך את עורו ביום גשום אחד עם מהפך גדול ומאז הקבוצה חגגה אליפות ובעונה שעברה הוסיפה עוד שלישייה למאזן. כנראה שאין פתרונות קסם וכשזה יבוא זה פשוט יבוא, למרות שמלח, שום ובצל אף פעם לא הזיקו.