אקדמיית הנוער של המועדון קיימה היום (שלישי) יום מיוחד עבור שחקני כדורגל צעירים. צוות האימון הרחב ערך יום פתוח עבור ילדים מכל רחבי הארץ. את היום המיוחד ניהל רן אליאס, האיש שעומד בראש מערך הסקאוטינג באקדמיית הנוער. לצד אליאס עמד צוות מאמנים שעזרו לשמור על איכות, מקצוענות והנאה. בראש המערכת עומד המנהל הביצועי, פטריק ואן לוון, שמעוניין להמשיך ולקיים את הימים הפתוחים הללו כשהמטרה היא להמשיך ולקיים ימים פתוחים נוספים עבור שחקני כדורגל בגילאים שונים.

היום הפתוח התחלק לשלושה חלקים, תחילה הגיעו השחקנים הבוגרים יותר (שנתונים 2007 עד 2009). הצוות המקצועי דאג להכין אימונים מותאמים לפי גיל ויכולת, מה שעזר לשחקנים הצעירים להשתלב במסגרת האימון. בהמשך היום השחקנים הצעירים יותר ערכו אימון נפרד המותאם לגילם (2010 ו-2011) כשבסוף היום עלו להתאמן הצעירים ביותר (2012 עד 2014). האימונים נערכו בהתאם לפילוסופיית המועדון.

במידה ותהיה התאמה, הצוות המקצועי יצור קשר עם השחקנים המתאימים להמשך התקשרות. היום המיוחד יצר הזדמנות מצויינת לילדים מכל רחבי הארץ להתקרב למועדון הצהוב ולספוג את הערכים של מכבי תל אביב.

ראש מערך הסקאוטינג באקדמיית הנוער, רן אליאס, סיפר על היום המיוחד שהתקיים במתחם האוניברסיטה: ״הגיעו אלינו מספר גדול מאוד של משתתפים ביום הפתוח. מדובר בפרוייקט אחד מיני רבים שהמטרה היא להמשיך ולקיים ימים פתוחים מסוג זה, אנחנו דואגים לקיים לפחות 3 ימים כאלה בשנה. המטרה באירועים הללו היא לראות שחקנים מוכשרים מכל הארץ ולתת להם בעצם את ההזדמנות לשחק ולהתאמן במגרשי האימונים של אקדמיית הנוער תחת המאמנים המקצועיים שלה. בהזדמנות זו גם אומר תודה רבה לכל המאמנים ואנשי המועדון שארגנו את היום המוצלח״.