קרן מועדון הכדורגל מכבי תל אביב (ע"ר) זכתה היום (רביעי) באות מגן הכבוד לעונת 20/21, בטקס שנערך בנוכחות נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בבית הנשיא בירושלים.

אות מגן הכבוד מוענק החל מעונת 2014/15 על ידי נשיא המדינה למועדוני ליגת העל שבלטו במהלך העונה בעשייה חינוכית-ערכית ובהתמודדות עם תופעות של אלימות וגזענות במגרשים.

בטקס נכחו מנכ"לית המועדון, שרון תמם, שקיבלה את אות מגן הכבוד מנשיא המדינה יחד עם הקשר, אבי ריקן ונציגי קרן המועדון, יונית נקרי וחלי אמזלג. בין נימוקי הוועדה בבחירת הענקת אות מגן הכבוד לקרן מכבי נאמר: "מועדון מכבי תל אביב מהווה את אחד מעמודי האש שהולכים לפני המחנה באמצעות הפעילות הענפה של קרן המועדון. בין פעילותיה של הקרן ניתן למצוא את אימוץ ילדי חינוך לפסגות, קשישים, ניצולי שואה, חיילים בודדים ותמיכה באוכלוסיות רבות נוספות שנפגעו במשבר הקורונה. בנוסף, בשנתיים האחרונות המועדון הציב רף ערכי גבוה בהתמודדות עם אירועים חריגים של שחקנים ואוהדים".

מנכ"לית המועדון, שרון תמם, ברכה על קבלת אות מגן הכבוד ואמרה: "מועדון הכדורגל מכבי תל אביב וקרן מכבי ת"א מודים לנשיא המדינה, ראובן ריבלין ולוועדת הפרס על הזכייה באות 'מגן הכבוד'.

חזון הקרן שהוקמה לפני מספר שנים בהשראתו של הבעלים מיץ' גולדהאר, הוא תיעול האנרגיה החיובית של הכדורגל לפעילות מאומצת ליצירת שינוי חברתי משמעותי. השנה האחרונה הייתה מאתגרת במיוחד לנוכח משבר הקורונה ולאחרונה גם המצב הביטחוני, אך באמצעות הפעילות הענפה של הקרן יחד עם הירתמות אוהדי הקבוצה שהפכו "לשחקנים פעילים בקהילה" הצלחנו ליצר פרוייקטים רבים על מנת לתמוך בכל שכבות האוכלוסייה שהייתה זקוקה לתמיכה ועזרה. זאת הזדמנות להודות לכל האוהדים הנאמנים שנרתמו ונרתמים לכל פעילויות הקרן, לעמותת 'אחים לסמל' שמשתפת עם הקרן פעולה באינספור פרוייקטים, לשחקני הקבוצה הבוגרת ומחלקת הנוער ולנותני החסות והשותפים העיסקיים שתומכים לאורך השנים בפרוייקטים השונים של הקרן. 

העיתוי לקבלת הפרס בימים מאתגרים אלה מחייב את כולנו להמשיך ולהדגיש את חשיבות הספורט כגשר של חיבור בין אנשים, דתות ותרבויות כמו גם החשיבות שבמיגור האלימות והגזענות בחברה הישראלית".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, פתח את האירוע וציין: "מעמד זה של הענקת אות מגן הכבוד של תקווה ישראלית בספורט היה אמור להיערך במתכונת חגיגית וגדולה יותר. בשל הסיבות הביטחוניות ובשל המשבר הפנימי החמור בו אנו מצויים, האירוע הזה הפך היום לאירוע חירום. אסור לנו לתת לקיצוניים להכתיב את הטון ולצבוע את החברה הישראלית כמו את הכדורגל והספורט הישראלי בצבעים של גזענות ושנאה. זו אינה הרוח הספורטיבית. אני שמח וגאה לעמוד היום כאן כי אני יודע שכל מי שכאן חולק את ההבנה הזאת. ביחד עם רבים אחרים הם הצליחו לחולל את השינוי, לא רק בתרבות הספורט הישראלי אלא בחברה הישראלית בכלל. אנחנו רוצים להמשיך לחזק אתכם על העבודה הקשה, הרוח הספורטיבית והתקווה שאתם מייצרים בלבבות של כולם. תקווה גדולה – תקווה ישראלית".

טקס הענקת האותות נערך בבית הנשיא בירושלים כחלק מאירוע "כולנו באותו מגרש" שהתקיים מתוך רצון להעביר מסר שהספורט הישראלי מהווה ראי לחברה הישראלית ולשותפות היהודית-ערבית. באירוע נכחו גם שר הספורט חילי טרופר, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון, מנכ"ל מנהלת הליגות ניקולאס לב, ראש עיריית אום אל פאחם סמיר סובחי מחמיד, אנשי מפתח מהספורט הישראלי, בעלי קבוצות ליגת הבורסה לניירות ערך ונציגי מגן הכבוד וקהילה במועדונים.