אקדמיית הנוער של המועדון קיימה היום (רביעי) יום מיוחד עבור שחקני כדורגל צעירים. צוות האימון הרחב ערך יום פתוח עבור ילדים מכל רחבי הארץ. את היום המיוחד ניהל רן אליאס, האיש שעומד בראש מערך הסקאוטינג באקדמיית הנוער. לצד אליאס עמד צוות מאמנים שעזרו לשמור על איכות, מקצוענות והנאה. ביום הפתוח נכחו גם מאמן קבוצת הבוגרים, פטריק ואן לוון, ומנהל מחלקת הנוער, גיא צוקרמן.

היום הפתוח התחלק לשלושה חלקים, תחילה הגיעו השחקנים הבוגרים יותר (שנתונים 2006 עד 2008). הצוות המקצועי דאג להכין אימונים מותאמים לפי גיל ויכולת, מה שעזר לשחקנים הצעירים להשתלב במסגרת האימון. בהמשך היום השחקנים הצעירים יותר ערכו אימון נפרד המותאם לגילם (2009 עד 2011). בסיום גם הגיעו השחקנים הקטנטנים בשנתונים 2012 עד 2015. האימונים נערכו בהתאם לפילוסופיית המועדון.

במידה ותהיה התאמה, הצוות המקצועי יצור קשר עם השחקנים המתאימים להמשך התקשרות. היום המיוחד יצר הזדמנות מצויינת לילדים מכל רחבי הארץ להתקרב למועדון הצהוב ולספוג את הערכים של מכבי תל אביב.

ראש מערך הסקאוטינג באקדמיית הנוער, רן אליאס, סיפר על היום המיוחד שהתקיים בקריית שלום: ״אנחנו ממשיכים את המסורת של ימים פתוחים באקמיית הנוער של המועדון. גם השנה הגיעו מספר שיא של מעל 300 שחקנים צעירים מכל רחבי הארץ  שאומנו על ידי מאמני אקדמיית הנוער. מדובר בפרוייקט אחד מיני רבים שהמטרה היא שהוא ימישך להתקיים מספר פעמים בשנה. המטרה באירועים הללו היא לראות שחקנים מוכשרים מכל הארץ ולתת להם בעצם את ההזדמנות לשחק ולהתאמן במגרשי האימונים של אקדמיית הנוער תחת המאמנים המקוצעיים שלה. התחושה שלנו היא שהיום הזה הראה את העוצמות של מכבי תל אביב. תודה רבה לכל המאמנים ואנשי המועדון שארגנו את היום הנהדר הזה״.