אקדמיית הנוער של המועדון קיימה היום (שני) יום מיוחד עבור שחקני כדורגל צעירים. צוות האימון הרחב ערך יום פתוח עבור ילדים מכל רחבי הארץ. את היום המיוחד ניהל רן אליאס, האיש שעומד בראש מערך הסקאוטינג באקדמיית הנוער. לצד אליאס עמד צוות מאמנים שעזרו לשמור על איכות, מקצוענות והנאה. ביום הפתוח נכחו אנשי הצוות המקצועי של המחלקה הדרומית והצפונית.

היום הפתוח התחלק לארבעה חלקים, תחילה הגיעו השחקנים הבוגרים יותר (שנתונים 2007 ו-2008). הצוות המקצועי דאג להכין אימונים מותאמים לפי גיל ויכולת, מה שעזר לשחקנים הצעירים להשתלב במסגרת האימון. לאחר מכן השחקנים הצעירים יותר ערכו אימון נפרד המותאם לגילם (2009 ו-2010). בהמשך היום גם שנתונים 2011 עד 2013 ערכו אימון ובסיום גם הגיעו השחקנים הקטנטנים בשנתונים 2014 עד 2016. האימונים נערכו בהתאם לפילוסופיית המועדון. השחקנים הצעירים הגיעו מכל רחבי הארץ, נציגים מאילת ועד קרית שמונה.

במידה ותהיה התאמה, הצוות המקצועי יצור קשר עם השחקנים המתאימים להמשך התקשרות. היום המיוחד יצר הזדמנות מצויינת לילדים מכל רחבי הארץ להתקרב למועדון הצהוב ולספוג את הערכים של מכבי תל אביב.

ראש מערך הסקאוטינג באקדמיית הנוער, רן אליאס, סיפר על היום המיוחד שהתקיים בקריית שלום: ״אנחנו ממשיכים את המסורת של ימים פתוחים באקמיית הנוער של המועדון. השנה הגיעו מספר שיא של מעל 400 שחקנים צעירים מכל רחבי הארץ  שאומנו על ידי מאמני אקדמיית הנוער. מדובר בפרוייקט אחד מיני רבים שהמטרה היא שהוא ימישך להתקיים מספר פעמים בשנה. המטרה באירועים הללו היא לראות שחקנים מוכשרים מכל הארץ ולתת להם בעצם את ההזדמנות לשחק ולהתאמן במגרשי האימונים של אקדמיית הנוער תחת המאמנים המקוצעיים שלה. התחושה שלנו היא שהיום הזה הראה את העוצמות של מכבי תל אביב. תודה רבה לכל המאמנים ואנשי המועדון שארגנו את היום הנהדר הזה״.