כחודש לאחר פתיחת מלחמת 'חרבות ברזל', מכבי תקיים מחר (חמישי, 22:00) משחק רשמי ראשון מאז פרוץ המערכה כשתתארח אצל זוריה לוהנסק במסגרת המחזור ה-4 של שלב הבתים בקונפרנס ליג. יממה לפני דיבר הערב המאמן רובי קין לקראת משחק החוץ שמחכה לקבוצה באיצטדיון לובלין ארנה בפולין, מגרשה הביתי של זוריה האוקראינית במסגרת האירופית. 

 

על המפגש עם השחקנים בפולין סיפר קין: "היה נהדר לפגוש את כולם, ברור שהנסיבות קשות, אבל ברגע שכולנו חזרנו להיות ביחד זה היה כמו לפני מספר שבועות. זה מראה את האחדות שיש בקבוצה מאז שהגעתי וזה תמיד ילווה אותנו. אני מרוצה מאוד מהגישה של כולם, עד עכשיו זה היה שבוע טוב עבורנו ואני חושב שעבור כולם המשחק הזה לא יכול להגיע מהר מספיק".

"ברור שחיכינו לראות את השחקנים, היינו איתם בקשר קרוב בשבועות האחרונים", הוסיף, "הם עשו אימונים טובים מאוד, הם בכושר טוב, כל השחקנים. מצב הרוח בימים האחרונים טוב מאוד ומגיע את כל הקרדיט לשחקנים ולחיבור שיש להם. זו המהות של קבוצה, כשאנשים רוצים לשחק אחד עבור השני. קיבלתי את התחושה הזו כבר כשהגעתי ובהחלט שבשבוע האחרון זה היה טוב מאוד".

על היריבה במשחק הקרוב אמר המאמן: "צפינו בהרבה סרטונים שלהם, אנחנו יודעים שזו קבוצה טובה, בעיקר במעברים. הם עשו תיקו מול גנט, שאנחנו יודעים שהיא קבוצה חזקה מאוד, אז זה יהיה משחק קשה מאוד, אנחנו יודעים את זה אבל מוכנים לכך. בכל הקשור להכנות, הן לא אידיאליות אבל זה המצב ואנחנו צריכים להתמודד, אנחנו לא יכולים לתרץ. כפי שאמרתי, השחקנים ברוח טובה ובכושר טוב, אני מחכה למשחק הזה, זה מה שאנחנו אוהבים לעשות, לשחק. לשים הכל בצד, השחקנים אוהבים לשחק וכמוני, כמו הצוות, המועדון, אנחנו מחכים מאוד למשחק הזה".

לסיום אמר קין: "בכל משחק לפני פגרת נבחרות אתה רוצה להשיג תוצאה טובה, לפעמים אלה יכולים להיות שבועות ארוכים, בעיקר לשחקנים. להגיע לאחר תוצאה טובה והופעה טובה, זה משהו שיכול לתת לך ביטחון גם להופעות בנבחרת. השחקנים מוכנים, אין שאלה, אנחנו מוכנים ואני מצפה להופעה חזקה. ברור שלא באנו לכאן כדי להפסיד, אנחנו מגיעים לכל משחק כדי לנצח וזה מה שנעשה מחר. אני מקווה שנשיג תוצאה טובה עבור כולם".