רגע לפני המפגש מול בית"ר ירושלים בלומפילד, חזרנו אחורה לשלושה מהמפגשים הבולטים בשנים האחרונות. פרק שני בסדרה

עונת 2009/2010. מחזור 15.  אולי לא מדובר בעונה שתבלוט בספרי ההיסטוריה של שני המועדונים, אך זה לא הפריע לשחקנים לייצר את אחד המשחקים המלהיבים ביותר בתולדות היריבות ביניהן.

https://www.youtube.com/watch?v=RjuXxXeKQ8o

בשני צידי הקווים הדריכו את הקבוצת אבי נמני במכבי ויצחק שום, שאימן באותה עונה את הקבוצה מהבירה. בשורות בית"ר שיחקו אז איתן טיבי וברק יצחקי שכבר אז, החל לתרגל את שערים במספרת בבלומפילד.

פתיחת המשחק בבלומפילד דווקא לא בישרה טובות. שער מהיר של טוטו תמוז בדקה השמינית העלה את האורחים ליתרון 0:1. בדקה ה-26 הצליחה מכבי להשוות. אילייה אילייב העביר כדור רוחב שמצא את ראשו של ראלדס שנגח היטב, אך אריאל הרוש בהצלה גדולה הדף למרכז הרחבה. מאחור הגיח, שרן ייני, ששחרר בעיטת יעף ענקית שננעצה ברשת של הרוש, וקבעה 1:1.

Emanuel Mayuka

לאחר 12 דקות הקהל בבלומפילד חזה בעוד גולאסו, הפעם מבית היוצר של תמיר כחלון שקיבל אסיסט נהדר מרוני גפני, ומאותה נקודה שייני כבש לפני כן, כחלון כבש ועשה מהפך בתוצאה, 1:2 למכבי. אם המחצית הזו לא הייתה מספיק מרהיבה, הגיע שער שיווין ענק של ברק יצחקי שמשיך בחצי מספרת חצי והכניע את שטרואבר והשווה את התוצאה במספרת בתוספת הזמן של המחצית הראשונה, 2:2 בבלומפילד.

המחצית השנייה נפתחה גם היא בסערה, כאשר כחלון לקח את תפקיד המבשל והגבהה מדויקת שלו מצאה את הראש של יוסי שבחון, שהעלה את מכבי ל-2:3. בדקה ה-55 נראה היה שמכבי לקראת סתימת הגולל במשחק, כשעמנואל מאיוקה כבש את הרביעי של הצהובים. את אקורד הסיום סיפק ברק יצחקי כאשר הצליח להעביר שני שחקני הגנה וגם את שטראובר השוער, וצימק את התוצאה ל-3:4 וחתם את תוצאת המשחק.