מועדון הכדורגל מכבי תל אביב מרכין ראש עם היוודע על מותו של חיים לוין, מי ששימש כשוער הקבוצה במשך כמעט עשור במהלך שנות ה-60 ונחשב לאחד השוערים הגדולים שידע הכדורגל בישראל. 

לוין הוא ללא ספק אחד הגדולים שהגנו על שער הצהובים והצטרף לשורות מכבי בקיץ 1960 אחרי תקופות קצרות במדי הפועל פ"ת, הפועל חדרה, הפועל כפ"ס ומכבי חיפה. השוער הגדול, תרתי משמע, היה צריך להיכנס לנעליים הגדולות של שוער נוסף שחקק את שמו בהיסטוריה של המועדון: אברהם בנדורי. המשימה לא הייתה פשוטה ובעונתו הראשונה במכבי ת"א לוין היה צריך להיאבק על אפודת השוער הראשון עם שוער מוכשר נוסף, אהרון שרשטינסקי. רק בעונתו השלישית בקבוצה לוין השתלט על המקום בשער אך מאז לא הביט אחורה.

צפו בכתבה: סיפורו של חיים לוין

עונה לאחר מכן, עונת 1963/64 הגיע התואר הראשון של לוין במכבי ת"א – גביע המדינה לאחר ניצחון בגמר חוזר שני (!) על הפועל חיפה. עונה לאחר מכן הצהובים זכו שוב בגביע, הפעם בזכות תצוגה נפלאה של לוין שמנע מחלוצי בני יהודה לכבוש בניצחון מכבי ת"א 1:2. מלבד שני הגביעים הרצופים זכה עם הקבוצה באליפות אחת, גביע נוסף ואליפות אסיה לקבוצות של עונת 1968/69. בגמר שמר לוין על שער נקי נגד יאנג צ'י מדרום קוריאה לאורך כל 120 הדקות ונהנה משער של דרור בר נור בדקה ה-112 בשביל להניף את הגביע בסיום ההתמודדות.

לוין נודע כאחד מהשוערים הטובים ביותר שהיו בליגה הבכירה מאז ומעולם ואחד הטובים שלבשו את המדים הלאומיים. חיים לוין שיחק במכבי ת"א בין השנים 1960-1969 במה שהייתה התקופה הטובה ביותר בקריירה שלו. במדי נבחרת ישראל רשם לוין הופעת בכורה בנבחרת הלאומית בהפסד לנבחרת ברזיל ושותף בכל משחקי הנבחרת באולימפיאדת מקסיקו 1968. בסך הכול רשם לוין 22 הופעות בנבחרת ישראל.