מכבי עשתה הערב (שבת) צעד גדול לעבר צלחת האליפות כשניצחה בסמי עופר 0:1 את מכבי חיפה. פנדל מדויק של ערן זהבי הכריע את המשחק והגדיל את הפער בפסגה ל-8 נקודות כאשר בקופה נותרו עוד 9 נקודות. בסיום המאמן רובי קין סיכם את ההתמודדות במסיבת העיתונאים בחיפה. 

כשנשאל על התחושות בסיום המשחק אמר קין: "אני רק שמח עבור האוהדים שהגיעו לפה איתנו. זה בשבילם. הם לא הפסיקו לשיר ולתמוך בנו וזה עבורם".

על כך שמכבי גברה על חיפה, יריבתה בצמרת, הוסיף: "זה לא משנה מול זה, אלה 3 נקודות. אם זה נגגד חיפה או לא זה לא משנה את החשיבה שלי. ברור שלאוהדים זה ענק וגם לשחקנים, ניצחנו אותם גם בגמר גביע הטוטו אז זה לא חדש. מבחינתי זה פשוט עניין של לנצח".

על תוכנית המשחק והשאלה מה ניצח עבור מכבי אמר: "אני תמיד אומר – אופי ומנטליות. זה מה שניצח את המשחק היום. שיחקנו נגד קבוצה טובה מאוד, פיזית. ראיתם כמה הרמות היו להם. ידענו שזה יעבוד יותר טוב עם 3 בלמים מול שני חלוצים והגנו נהדר כקבוצה".

"על ההחלטה לא לפתוח עם יוריס ואן אובריים סיפר קין: "יוריס לא היה כשיר לגמרי, הוא התקשה. היינו צריכים לקחת את זה בחשבון. גם תורג'מן היה חולה יום לפני. אנחנו לא יכולים לזרוק סתם שחקנים למגרש. עדן (קארצב) הגביר קצב בשבועות האחרונים והבין איך אנחנו רוצים לשחק. חשבתי שהוא היה טוב מאוד היום".