'קרן מכבי תל אביב' הינה יוזמה חברתית שמשרתת את הקהילה בתל אביב ובישראל כולה. חזון הקרן הינו להשפיע לטובה על החברה הישראלית על ידי תיעול האנרגיה החיובית של הכדורגל לפעילות מאומצת ליצירת שינוי חברתי. למכבי קהל אוהדים גדול ומחויב בכל רחבי הארץ,  וחזוננו להפוך כל אוהד ואוהד ל'שחקן פעיל' ושגריר הקרן ובכך להעצים את ההשפעה.

לאלו מחוץ לישראל, הקרן הינה זיקתם לארץ הקודש דרך מועדון הספורט המוביל בארץ. השם מכבי תל אביב הןא חיבור עבור עשרות אלפי היהודים החיים בתפוצות ידידי ישראל למדינה שהם אוהבים. הקרן מתמקדת בתוכניות בשלושה מישורים עיקריים: נוער וחינוך, גישור בין-תרבותי ועשייה חברתית.

השמים הם הגבול והדרך דרך ארץ

נוער וחינוך הינם בראש מעייניה של הקרן, המחויבת לשיפור חייהם של ילדים ממגוון אוכלוסיות בישראל. דרך שימוש בכדורגל כעמוד השדרה של הפעילות, הקרן מקדמת ערכים חיוביים וחינוך לכל הגילאים.

כור היתוך

רב התרבותיות המאפיינת את החברה הישראלית, היא שמקנה לה נופח ייחודי ומאתגר. אנו רותמים את כוחו החיובי של משחק הכדורגל ליצירת שפה משותפת חוצת תרבויות בחברה הישראלית על בסיס פיתוח תוכניות שישלבו מגזרים שונים באוכלוסיה, על כל גווניה.

חברה אחת, הרבה דמויות במראה

פעילות חברתית תמיד הייתה חוד החנית של החברה בישראל, והקרן רותמת לצורך המשימה את משפחת מכבי ואוהדיה, כדי ליצור קהילה חברתית ואחראית מחוץ למגרש. הקרן תשאף להעניק השראה ולעורר מוטיבציה חיובית בקרב אלו שמתמודדים עם אתגרים משמעותיים, במטרה להשיג את המטרות והשאיפות של כל אחד ואחד.

משפיעים יחד

חשוב מהכל הוא להדגיש שהקרן היא משפחה שמאוחדת תחת סמל מיוחד – צעיף צהוב כחול – המחבר את כל אחד מאיתנו למועדון שאנחנו אוהבים.  צעיף הקרן מסמל את הכוח שבאחדות ובעבודה המשותפת להעצמת אנשים וקהילות ברחבי הארץ. מהשחקנים שעל המגרש ועד לאוהדים שביציע, נעמוד יחד בסולידריות, נעלה את המודעות ונעורר את הדאגה והאיכפתיות אחד לרעהו.